Wsparcie rodzin z dziećmi. Co z tym wspólnego ma budżet obywatelski plac zabaw?

Wsparcie rodzin z dziećmi. Co z tym wspólnego ma budżet obywatelski plac zabaw?

Wsparcie rodzin z dziećmi. Co z tym wspólnego ma budżet obywatelski plac zabaw?

Z roku na rok pojawia się coraz to większa ilość ruchów społecznych mających na celu wspieranie kobiet w ciąży, matek karmiących, młodych rodziców oraz rodzin wielodzietnych. Dodatkowo również rząd od pewnego czasu stara się wspierać kobiety w ciąży, rodziny wielodzietne i rodziny, w których pojawiają się dzieci niepełnosprawne. A co z tym wszystkim wspólnego ma budżet obywatelski oraz plac zabaw?

Budujmy lepsze jutro

Większość rodzin decyduje się na maksymalnie dwójkę dzieci. Spowodowane jest to w głównej mierze aspektem finansowym, jednak nie tylko. Dzisiejsze społeczeństwo jest w dużej mierze nastawione na karierę, a oczywiste jest, że dziecko wymaga od rodziców na tyle dużo uwagi, czasu, zainteresowania i zaangażowania, że praca na choćby pewien okres czasu musi zejść na dalszy plan, w efekcie czego rozwój kariery spowalnia. Dobrym sposobem wsparcia rodzin z dziećmi jest możliwość korzystania z finansowania żłobków, przedszkoli, książek czy pozostałej wyprawki szkolnej. Ważnym aspektem jest również finansowanie lekarstw i opieki medycznej skierowanej do kobiet w ciąży, w okresie połogu i niemowląt. Zdarza się bowiem, że sam koszt opieki medycznej, zalecanych badań i ewentualnie koniecznych leków, witamin w ciąży jest silnie obarczający dla budżetu rodziny.

Pomoc od rządu i samorządów

Warto także, aby rząd, czy też organizacje społeczne interesowały się miejscami użytku publicznego przeznaczonymi dla rodzin z dziećmi. Jeśli budżet obywatelski plac zabaw uwzględnia w swoim zarysie, możemy również polegać na tego typu inicjatywach. Miejscami użytku dla dzieci często interesują się również instytucje takie jak spółdzielnie mieszkaniowe. Podczas zwoływanych zebrań warto zgłosić wniosek o budżet obywatelski plac zabaw, popierając wniosek odpowiednią ilością podpisów mieszkańców oraz orientacyjną ilością dzieci, które z nowo powstałych atrakcji mogłyby korzystać. Konkretne liczby zawsze trafiają do słuchacza dużo bardziej, aniżeli orientacyjne założenia.

Category : ogolne Tags : ,