Tort glamour – idealny prezent dla miłośniczki mody

Tort glamour – idealny prezent dla miłośniczki mody

Tort glamour – idealny prezent dla miłośniczki mody

Drobne upominki i prezenty niespodzianki to coś, co zawsze sprawia radość i daje ogromną frajdę. Czasami trudno natomiast wpaść na dobry pomysł, co takiego można podarować bliskiej sercu osobie. Świetnym rozwiązaniem jest prezent w postaci czegoś pysznego. Na przykład torty glamour – http://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-glamour/27 – zachwycające swoimi niebanalnymi kształtami i formami, to po prostu coś, co ucieszy każdą prawdziwą miłośniczkę mody.

Torty w stylu glamour

Współczesne wypieki to prawdziwe małe dzieła sztuki cukierniczej. Profesjonalne pracownie tortów, które zajmują się ich wypiekaniem na różne okazje, doskonalą receptury i technologię przygotowania, tak by torty rozpieszczały podniebienia, ale też cieszyły oczy. My ludzie jesteśmy przecież wzrokowcami i częściej kusimy się na zjedzenie czegoś, co zwyczajnie wygląda pięknie. Ta zasada obowiązuje również w przypadku słodkości. Absolutnie perfekcyjnie wykonanie torty to zatem jedne z największych pokus dla osób, które są właśnie na diecie odchudzającej. Czym zatem charakteryzują się torty glamour. Najprościej można opisać je tak, że są inspirowane tym wszystkim co związane z modą. Często nawiązują na przykład do jakich klasycznych symboli znanych na całym świecie marek, takich jak na przykład Chanel albo Louis Vuitton. A zatem tort w kształcie tak zwanej chanelki, czyli nie dużej pikowanej torebki wykonanej z czarnej skóry, która jest flagowym modelem marki Chanel, to jeden z tortów glamour. Małe dzieło sztuki cukierniczej, pokazujące jak szalenie utalentowani artystycznie muszą być cukiernicy, wykonują różnego rodzaju ozdoby z masy cukrowej.

Tort dla miłośniczki mody

Oczywiście opisywane tutaj torty glamour nie muszą mieć kształtu torebki. Być to również klasyczne torty o prostokątnym lub okrągłym kształcie, które zostaną ozdobione dekoracjami wykonanymi z masy cukrowej, przedstawiającymi jakieś modowe akcesoria, alboo akcesoria kosmetyczne, takie jak na przykład lusterko czy szminka. Kolorystyka tortów w stylu glamour często utrzymana jest w dosyć mocnych kolorach, takich jak na przykład nasycony róż, albo brąz. Jednak niektóre torty wykonywane są w kolorach pastelowych, na przykład w bieli lub delikatnym różu. Jedno jest pewne – są to torty szalenie kobiece, dedykowane dla pań interesujących się trendami i modą. Dziewczyna, dla której taki świat jest zupełnie obcy i mało interesujący, może nie być do końca zadowolona z tortu w takim stylu.

Kunsztowne wykonanie i pyszne smaki

Kiedy mówi się o torcie w stylu glamour nie można opisywać go tylko i wyłącznie pod względem dekoracji i formy, która jest oczywiście bardzo ciekawa, ale nie jest jedynym mocnym punktem takiego ciasta. Tak naprawdę najważniejszy jest przecież smak, a w przypadku tych tortów jest on naprawdę doskonały. Oczywiście klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych smaków, bo to, co charakteryzuje tort w tym stylu, to nie jakiś konkretny smak, a po prostu dekoracja. A zatem zwykle są to torty biszkoptowe, które są przekładane pysznymi kremami i masami, albo na bazie bitej śmietany, albo na bazie masła. Cały tort jest natomiast pokryty masą cukrową, która zabarwiona jest jadalnym barwnikiem na pożądany kolor, a także uformowana w odpowiedni sposób, by stworzyć ciekawy kształt tortu. To zatem tort kunsztownie wykonany, który smakuje wybornie. Każda miłośniczka mody ucieszy się z takiego upominku, a zdjęcia tortu z pewnością obiegną wszystkie serwisy społecznościowe, których konkretna kobieta używa. W końcu warto jest się pochwalić przed wszystkimi znajomymi nową torebką od Chanel, nawet jeżeli jest ona po prostu wymyślnym tortem.

Category : Lifestyle Tags :