Szpitalne systemy przywoławcze – praktyczne rozwiązanie

Szpitalne systemy przywoławcze – praktyczne rozwiązanie

Szpitalne systemy przywoławcze – praktyczne rozwiązanie

Chorzy przebywający na szpitalnych oddziałach niestety często są unieruchomieni i uzależnieni od opieki personelu. Podczas gdy pacjenci przebywają w swoich salach, pielęgniarki i lekarze zazwyczaj poruszają się po oddziale lub siedzą w dyżurkach. Liczebność pracowników oddziału nie jest na tyle duża, żeby w każdej sali była jakaś osoba reagująca w razie potrzeby na różne sytuacje, począwszy od nagłego pogorszenia stanu do zwykłych, podstawowych próśb. Co więc zrobić, żeby temu zaradzić?

Na jakiej zasadzie działają szpitalne systemy przywoławcze?

Na szczęście istnieją specjalne szpitalne systemy przywoławcze. Każdy z pacjentów dysponuje przy łóżku pilotem, za pomocą którego, gdy zajdzie taka potrzeba, może wezwać kogoś z personelu. Różne są rozwiązania. Niekiedy działa to poprzez uruchomienie alarmu dźwiękowego, a czasem wykorzystywane są pagery, noszone przez lekarzy i pielęgniarki w fartuchach.
Na rynku dostępne są już systemy bezprzewodowe, do komunikacji wykorzystujące sieć lokalną. Dzięki temu znacznie zwiększa się wygoda użytkowania i zredukowana jest ilość kabli, którą się używa. Pagery powoli zastępowane są przez specjalne tablety z interfejsem, zapewniające wyższy standard opieki i więcej możliwości. Chory może zakomunikować konkretną potrzebę już podczas obsługi pilota. Jest też możliwość połączenia systemu z telefonami komórkowymi.

Praktyczne rozwiązanie nie tylko dla placówek medycznych

Oprogramowanie takie sprawdzi się nie tylko w szpitalach i innych placówkach medycznych, ale też we wszystkich miejscach, gdzie przebywają osoby unieruchomione i zależne, np. sanatoriach, domach starości i domach opieki czy więzieniach.
Najważniejszą funkcją jest oczywiście wzywanie personelu, jednak systemy przywoławcze mogą ich mieć znacznie więcej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii umożliwiają one także sterowanie oświetleniem, kompatybilność z odbiornikiem radiowym i telewizorem, czy możliwość wykonywania połączeń głosowych.
Niezwykła praktyczność i funkcjonalność takich rozwiązań sprawia, że szpitalne systemy przywoławcze stają się niezbędne w każdego rodzaju placówce medycznej.

Category : IT Tags : , , ,