Skleroterapia – koniec z żylakami

Skleroterapia – koniec z żylakami

Skleroterapia – koniec z żylakami

W dzisiejszych czasach żylaki stanowią jeden z poważniejszych problemów wielu osób. Predyspozycje genetyczne, brak ruchu czy nadużywanie pozycji siedzącej, sprzyja coraz częstszemu powstawaniu żylaków. Na szczęście rozwój współczesnej medycyny pozwala na ich bezproblemowe usunięcie.

Czym jest skleroterapia?

Skleroterapia to całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny zabieg mający na celu całkowite pozbycie się żylaków oraz tak zwanych pajączków. Zabiegowi mogą być poddane zarówno osoby zmagające się z małymi, pojedynczymi jak i rozległymi żylakami. Skleroterapia polega na podaniu pacjentowi specjalnego preparatu, którego celem jest doprowadzenie do zwłóknienia ścian naczyń krwionośnych. Prowadzi to do naturalnego zamknięcia naczyń, w efekcie czego żylaki całkowicie znikają. Zabieg może być wykonywany niezależnie od wieku. Zarówno osoby dorosłe jak i starsze, mogą być poddane leczeniu bez żadnych przeciwwskazań. Skleroterapię wykonuje się u pacjentów z różnymi rodzajami żylaków, takimi jak: żylaki powstałe podczas ciąży, po operacji, w trakcie zmian dermatologicznych, a także żylaki okolic sromu, kostki przyśrodkowej, owrzodzenia skóry oraz niewydolnych żył przeszywających i powierzchniowych. Wskazane jest, aby zabieg wykonywany był poza okresem letnim, gdyż wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych tuż po nim, może być szkodliwe dla zdrowia. Ponadto, po wykonaniu skleroterapii należy unikać wysokich temperatur, tj. opalania się, korzystania z solarium, czy zażywania gorących kąpieli. Należy również unikać długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, starając się jak najwięcej siedzieć lub chodzić na niewielkich dystansach. Tuż po zabiegu wskazane jest także noszenie pończoch uciskowych.

Ile trwa zabieg?

Zabieg skleroterapii trwa około 20 minut, zazwyczaj od 4 do 6 sesji. Wykonuje się go bez znieczulenia, gdyż jest całkowicie bezbolesny. Jest to doskonała alternatywa zmniejszająca konieczność poddania się skomplikowanej operacji żył. Skutecznie leczy żylaki, a po każdym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Category : Zdrowie Tags : ,