Sklep motocyklowy – zadbaj o bezpieczeństwo

Sklep motocyklowy – zadbaj o bezpieczeństwo

Sklep motocyklowy – zadbaj o bezpieczeństwo

Coraz częściej widzę ludzi młodych i starszych na skuterach i motocyklach. Widzę, że najczęściej ludzie w takich miejscowościach jak moja, jeżdżą na skuterach po zakupu do sklepu. Gdy sprowadziłam się z mężem na wieś to nasz syn miał do szkoły kilka kilometrów na piechotę, bo nie jeździł tą trasą żaden szkolny autobus. Nie mogliśmy go codziennie dowozić do szkoły, a że chłopak miał już 13 lat, postanowiliśmy kupić mu skuter.

Nie bałam się o syna

Nie bałam się, że stanie mu się krzywda, gdyż nasz syn to bardzo mądry i odpowiedzialny młody chłopak. Mąż znalazł dobrze zaopatrzony sklep motocyklowy i pojechaliśmy tam razem z naszym synem w celu obejrzenia i ewentualnego zakupu skutera. Już przed sklepem stały skutery duże i małe. Syn obejrzał kilka modeli i za zgodą sprzedawcy przejechał się każdym z nich. Nie był przekonany, który model chce, ale w końcu wybrał jeden, który miał podwójne światła. Był trochę droższy niż przypuszczaliśmy, ale za to bardzo wygodny dla naszego Krzysia.

Zakup skutera to był dobry pomysł

Zakupiliśmy skuter, potem przyszedł czas na przymiarki kasku. Było ich dużo do wyboru, więc sprzedawca, który w tym czasie zajmował się klientami i dbał o to, by sklep motocyklowy dobrze funkcjonował, wybrał tylko te o podanym rozmiarze. Krzyś wybrał sobie fajny kask z przyciemnioną szybą. Do skutera mąż kupił jeszcze kuferek, i blokadę na koła, żeby pod szkołą nie było okazji dla złodzieja. Jeszcze tego samego dnia mąż pojechał z synem do urzędy aby skuter zarejestrować i ubezpieczyć. Nie zapomnę jaki nasz syn był szczęśliwy, że może jeździć skuterem nie tylko do szkoły. Koledzy mu zazdrościli, że ma nowy skuter, kask i do tego kurtkę a nie używane jak większość z nich.
Nowy pojazd wymagał częstych przeglądów, więc Adaś mój mąż jeździł na te przeglądy do tego samego sklepu gdzie został zakupiony skuter. Właściciel prowadzi sprzedaż, naprawę i przegląd takich pojazdów.
Po kupnie mąż się zastanawiał, nad miejscem garażowym dla nowego przybysza. W tym celu zrobił generalny porządek i zrobiło się tyle miejsca, że stanęły by tam dwa skutery oprócz naszego samochodu. Krzyś jeździ bezpiecznie, ale przykro mu będzie jak nadejdzie zima.

Category : Motoryzacja Tags : ,