Ogrodzenia ażurowe – wiele zastosowań

Ogrodzenia ażurowe – wiele zastosowań

Ogrodzenia ażurowe – wiele zastosowań

Jeden typ ogrodzenia, a zastosowań ma wiele. Przenośne ogrodzenia stosuje się w przypadku remontu dróg, budowy domów czy biurowców i w przypadku imprez na otwartej przestrzeni. Jeżeli zastanawiasz się, skąd wziąć ogrodzenia ażurowe i kiedy je zastosować przeczytaj nasz tekst.

https://wcserwis.pl/przenosne-ogrodzenie-azurowe/

Co to właściwie jest?

Każdy widział, ale nie każdy zna właściwą nazwę. Ogrodzenia ażurowe to wielofunkcyjne, przenośne ogrodzenia. Zobaczyć je możemy między innymi na placach budowy czy imprezach masowych, gdzie wyznaczają poszczególne strefy przemieszczania się. Najprościej mówiąc są to delikatne barierki ochronne, które składają się z panelu ażurowego, plastikowej lub betonowej stopy, a także klamry łączącej.
Z firmą zajmującą się tym rodzajem usług ustalamy, jak dużo ogrodzenia potrzebujemy i na kiedy. Nie musimy martwić się o wszelkie techniczne szczegóły, ponieważ niektóre firmy oferują przywóz, rozładunek i montaż. Pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu.

Plac budowy

Ogrodzenia ażurowe zabezpieczają place budowy. Są one niezbędne w takich miejscach. Budowa znacznie szybciej przebiegnie jeżeli pracownicy będą mogli skupić się na powierzonych zadaniach, a nie przepędzaniu przypadkowych ludzi z miejsca budowy. W przypadku, kiedy plac inwestycji nie jest zabezpieczony, a osoba postronna zostanie na jego terenie ranna, odpowiedzialnością zostaje obarczony kierownik budowy. Są to skrajne przypadki, aczkolwiek możliwe. Dlatego warto postawić ogrodzenia ażurowe, by uniknąć wszelkich nieprzyjemności. Są one lekkie i łatwe w montażu. Do tego ich transport również nie sprawia trudności, co jest niewątpliwym atutem.

Remonty dróg

Remonty dróg dobrze znamy, lecz zdecydowanie za nimi nie przepadamy. Miasto staje się sparaliżowane, a ruch utrudniony. Korki zabierają nam wiele czasu szczególnie w tzw. godzinach szczytu. Także, co wspólnego mają ogrodzenia ażurowe i remonty dróg?
Wyjeżdżając na drogę musimy myśleć nie tylko za siebie, ale niestety też za innych. Kierowcy w pośpiechu i zdenerwowaniu wykonują ryzykowne manewry, które mogą zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego. Szczególnie niebezpieczne są miejsca, gdzie jezdnia jest naprawiana, a ruch zostaje zmieniony na wahadłowy. Dlatego w miejscu takich prac warto postawić przenośne ogrodzenia ażurowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa robotnikom. Zamiast bać się szalonego kierowcy, wystarczy się odgrodzić od miejsca ruch. O takie sprawy powinien zadbać kierownik prac.

Festyny, imprezy i inne zabawy

Skoro o obowiązkach (pracy) było wcześniej, to czas na trochę rozrywki. Ogrodzenia ażurowe znajdują też zastosowanie przy dużych imprezach na świeżym powietrzu. Często są wyznaczone dwie strefy: pierwsza, po której możemy poruszać się swobodnie i druga, gdzie zostajemy sprawdzeni przez ochronę. Przeważnie na obszar tego miejsca nie możemy wchodzić z zakupionym wcześniej alkoholem i szklanymi butelkami. Przejście takie ogrodzenia jest niemożliwe, a przy każdym wejściu stoi ochrona, która dodatkowo pilnuje bezpieczeństwa uczestników wydarzenia.

Category : Budowlanka Tags :