Nowoczesne systemy przywoławcze w restauracji

Nowoczesne systemy przywoławcze w restauracji

Nowoczesne systemy przywoławcze w restauracji

Odpowiednie systemy przywoławcze to nowoczesne, bezprzewodowe rozwiązanie w każdym lokalu gastronomicznym. Pozwalają one na zwiększenie efektywności komunikacji pomiędzy kelnerami, pracownikami obsługi gości oraz klientami i kucharzami. Przyspieszają pracę personalu oraz podnoszą jakość obsługi, dzięki czemu jest ona bardziej kompleksowa. Zobacz, czemu warto na nie postawić.

Skuteczne działanie systemu

Informacje dotyczące gotowych potraw przedostają się z nadajników zainstalowanych w kuchni, skąd trafiają do kelnerów zajmujących się obsługą gości. Kiedy danie zostanie przygotowane przez kucharza, wysyła on sygnał do jego nadajnika przy pomocy drogi radiowej. Kelner odbiera danie w wyznaczonym czasie i potwierdza to w odpowiednim panelu. Urządzenie to znajduje się zazwyczaj przy barze lub w kuchni. Wyświetla się na nim numer, który przydzielany jest zobowiązanemu do obsługi zamówienia pracownikowi. Sygnały wysłane są z nadajników bardzo dyskretnie. Dzięki temu bez zwracania uwagi gości można uzyskać dostęp do automatycznych powtórzeń w określonych wcześniej odstępach czasu, aż do momentu odebrania potrawy z kuchni. Może się to okazać niezwykle pomocne w przypadku sytuacji, kiedy dania mają zostać dostarczone na inne piętro lokalu lub do stolika znajdującego się na zewnątrz, na przykład w ogrodzie restauracji.

Korzyści dla lokalu gastronomicznego

Odpowiednio dobrane systemy przywoławcze pozwalają kelnerom na spędzenie większej ilości czasu na sali z klientami. Są wówczas zwolnieni z przymusu ciągłego doglądania, czy zamówione jedzenie jest już gotowe. W ten sposób komunikacja pomiędzy kucharzem i kelnerem, a także kelnerem i klientem jest dużo lepsza. Możliwe jest uzyskanie pełnej kontroli menedżerskiej nad poprawnością wykonywanej w ten sposób pracy,, jak również stworzenie lepszej atmosfery w restauracji. W ten sposób można bardzo skutecznie podnieść standard obsługi oraz praktycznie wyeliminować problem z reklamacjami dotyczącymi zbyt chłodnych potraw. Wszystkie zadanie wykonywane są o wiele sprawniej, a także mogą być realizowane bardziej systematycznie. Dlatego też warto stawiać na systemy przywoławcze.

Category : Usługi Tags : ,