Niezapominany kinderbal – pomysły, torty urodzinowe dla dzieci i zabawy

Niezapominany kinderbal – pomysły, torty urodzinowe dla dzieci i zabawy

Niezapominany kinderbal – pomysły, torty urodzinowe dla dzieci i zabawy

Kinderbal, czy to wydawany z okazji urodzin, Dnia Dziecka, czy jako nagroda za szczególne osiągnięcia naukowe lub sportowe, to wielki dzień dla każdego dziecka. Jak przygotować idealny kinderbal, który Twoje dziecko zapamięta na długo?

W dzisiejszym tekście znajdziesz porady, pomysły i inspiracje nie tylko na torty urodzinowe dla dziecihttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-urodzinowe/26.

W pierwszej kolejności wybierz motyw przewodni kinderbalu

Kinderbal to szczególny dzień w życiu każdego dziecka. Aby uczynić go jeszcze bardziej niezapomnianym, dobrze jest wybrać motyw przewodni całej imprezy. Dlaczego warto urządzić tematyczne przyjęcie?

Z kilku powodów. Po pierwsze, wybór motywu przewodniego sprawia, że cała impreza jest spójna. Gry, zabawy, dekoracje, stroje, a nawet menu – te wszystkie elementy można podobierać pod wyznaczony temat.

Po drugie, przyjęcie tematyczne powinno odzwierciedlać zainteresowania dziecka, dzięki czemu maluch będzie jeszcze bardziej cieszył się na zbliżającą się imprezę. To doskonała okazja, by dziecko mogło się przebrać za swojego ulubionego bohatera z bajki czy komiksów.

 

Jakie motywy warto wybrać?

  • W indiańskim stylu – świetny motyw przewodni nie tylko na przyjęcie dla chłopca, ale też dziewczynki. Kinderbal można urządzić nie tylko w ogródku, ale też na tarasie czy w domu. Nie tylko nie będziesz mieć problemu z wyborem miejsca, ale też zabaw. Pomysłów jest od groma, a przygotowanie dekoracji nie powinno też nastręczać problemów. Jakie zabawy możesz wybrać? Dobrym pomysłem jest wybór indiańskich imion, które dzieci mogą zapisać na kotylionach lub zwykłych plakietkach. Warto też zrobić pióropusze czy urządzić zabawę malowania twarzy. Jeśli chodzi o menu, to tutaj nie ma większych ograniczeń – dzieci z chęcią zjedzą szaszłyki czy kolbę gotowanej kukurydzy.

 

  • Dla fana muzyki – jeśli Twoje dziecko gra na jakimś instrumencie lub śpiewa, warto urządzić mu kinderbal w muzycznym stylu. Możliwości jest wiele – możesz albo wypożyczyć instrumenty, albo przygotować je wraz z dziećmi. Także zwykłe przedmioty mogą przeistoczyć się w instrumenty na parę chwil, a dzieci na pewno bez problemu wyobrażą sobie, że garnek czy wiadro może zastąpić im bęben. Dobrym pomysłem jest też zrobienie własnych grzechotek, wykorzystując w tym celu puste butelki i ryż. Jeśli chodzi o jedzenie, to tu też nie masz ograniczeń. Możesz przygotować jakieś babeczki z muzycznymi akcentami lub też zamówić tort urodzinowy dla dzieci z nutkami lub w kształcie np.: gitary.

 

Torty urodzinowe dla dzieci, kolorowe dekoracje – o czym jeszcze nie wolno zapomnieć?

Głównym elementem każdego urodzinowego przyjęcia są torty urodzinowe dla dzieci. Ten słodki wypiek jest kluczowym punktem przyjęcia, na które niecierpliwe wyczekuje każdy solenizant/ka. Tort urodzinowy to też świetna okazja, by utrzymać kinderbal w wybranej tematyce. W poprzednim akapicie pisałam już o tym, że można zamówić tort pasujący do motywu przewodniego imprezy i warto to zrobić. Dzięki temu wypiek idealnie wkomponuje się w całość przyjęcia.

Organizując kinderbal, nie wolno zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Dzieci lubią barwę kolorów, dlatego warto wykorzystać girlandy czy balony w różnych odcieniach.

Category : Lifestyle Tags : , ,