Kurtki motocyklowe – skórzana vs. tekstylna

Kurtki motocyklowe –  skórzana vs. tekstylna

Kurtki motocyklowe – skórzana vs. tekstylna

Zaczynasz swoją podróż z motocyklem? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze i zainwestować w odpowiedni strój. Niewątpliwie ważnym elementem są kurtki motocyklowe. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy lepiej stawiać na kurtki skórzane czy tekstylne.

Wybór kurtki zależy od Twojego stylu jazdy

Podstawowym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć jest: kurtka tekstylna czy skórzana, która jest lepsza? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od charakteru jazdy. Jeśli masz dużą maszynę, która swoim wyglądem nawiązuje do amerykańskich drogowych tradycji, a Twój styl jazdy charakteryzuje się pewnością, to skórzana odzież będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zaś preferujesz spokojniejszy styl jazdy, który określany jest bardzo często mianem turystycznej, lub najczęściej jeździsz po mieście, to zaopatrz się w kurtkę tekstylną. Motocykliści podkreślają jednak, że najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w dwie kurtki motocyklowe. Nie musisz ich obu od razu kupować, jednak dobrze mieć oba rodzaje, ponieważ będziesz mógł je zakładać w zależności od pogody, trybu jazdy, długości trasy lub też Twojego pomysłu na przejażdżkę.

Kurtka skórzana kontra tekstylna

Skórzane kurtki motocyklowe charakteryzują się tym, że mają one możliwość doczepienia do nich ozdób w postaci np.: ćwieków lub frędzli, z czego bardzo chętnie korzystają motocykliści. Tego typu zabieg podkreśla rockowy i buntowniczy charakter tej części ubioru. Jeśli zaś chodzi o kurtki motocyklowe tekstylne to mają one wyraźny, ścisły splot, który ochroni motocyklistę przed deszczem, a w dodatku pozwoli ciału wysychać podczas wysiłku lub upału. Niestety, kurtki skórzane nie mają takich udogodnień, ale za to są one o wiele trwalsze i wystarczają na całe lata. Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że kurtki tekstylne mają też specjalne wstawki lub wszywki z odblaskowych materiałów. Dzięki temu będziesz bardziej widoczny na drodze, jednak to nie oznacza, że musisz rezygnować z kurtek skórzanych. Na rynku jest teraz wiele modeli w różnych kolorach, więc aby być lepiej widocznym możesz zainwestować w ramoneskę w innym kolorze niż czarnym lub po prostu kupić kask o białym kolorze.

Category : Moda , Motocykle Tags : ,