JIRA – program, który znacznie ułatwia pracę

JIRA – program, który znacznie ułatwia pracę

JIRA – program, który znacznie ułatwia pracę

Platformy biznesowe są bardzo popularne wśród przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego. W końcu jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które usprawnia pracę. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czemu warto postawić na system JIRA.

Zarządzanie projektami nigdy nie było prostsze

Wszyscy pracujemy w dużych firmach, gdzie mamy do czynienia z zarządzaniem projektów i dobrze wiemy, że era arkuszy kalkulacyjnych już dawno się skończyła i nie trzeba tak się męczyć, żeby coś dobrze zaplanować i z powodzeniem zrealizować. Wszyscy uwielbiamy JIRA, bo każdy z nas ma konto, mamy kierownika naszego projektu, który nad wszystkim panuje i ponagla innych do wykonywania swoich zadań w terminie. Jeśli ktoś wykona zadanie i zmieni status w JIRA, od razu dostaje powiadomienie na maila, więc doskonale wie, co się dzieje w naszym projekcie. Kiedy ktoś doda nowe zadanie, to inni też dostaną powiadomienie automatyczne z JIRA, wszystko można ustawić według upodobań. My lubimy też dodawać pliki i zrzutki ekranu do poszczególnych zadań, a JIRA całkiem dobrze sobie z tym radzi, czego nie można było powiedzieć o starych arkuszach, trudno przecież sensownie coś wrzucić do jednej komórki i mieć jeszcze jako taki obraz reszty.

Jakie funkcje ma JIRA?

W JIRA można dowolnie filtrować i wyszukiwać, to czego nam potrzeba. Jest też funkcja archiwizowania i można z łatwością przywrócić do życia projekt, który realizowaliśmy wcześniej, np. rok wcześniej. Wiele rzeczy w projektach przecież się powtarza. I tu znowu JIRA się sprawdza, bo można w niej stworzyć szablony, które będzie można wykorzystywać w przyszłości. To jest jeden z najlepszych sposobów na rozłożenie współpracy między osoby, które są w różnych krajach i mogą popracować o różnych godzinach, dodatkowo w ten sposób mamy wszystko w jednym miejscu na serwerach JIRA i możemy spać spokojnie, że nic nam nie ucieknie albo zaginie. Prowadzenie takich kumpelskich projektów to przyjemność, ale JIRA jest też dobrym narzędziem w pracy. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie pracy w innym systemie niż ten, bo jest po prostu łatwy w użyciu i ma przyjazny interfejs, jest dla ludzi.

Category : Usługi Tags : ,