Inteligentny hotel to sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu?

Inteligentny hotel to sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu?

Inteligentny hotel to sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu?

Dotychczasowe rozwiązania hotelarskie takie jak dwunastogodzinna zmiana recepcji lub czytniki kart w pokojach hotelowych stają się przestarzałe. Świat w bardzo szybkim tempie odkrywa i opanowuje nowe technologie. Jak to możliwe, że kontakt i praca ludzi powoli zostaje zastąpiona innymi, bardziej wydajnymi rozwiązaniami? Czy może być coś bardziej inteligentnego niż rozwiązania proponowane przez ludzki mózg? Okazuje się, że tak.

Bez ograniczeń

Inteligentne działania długodystansowe to dalej coś wymyślonego i stworzonego przez człowieka. Są to jednak możliwości, które wymyślone raz można wykorzystywać wielokrotnie. Urządzenia i narzędzie takie jak smartfon, smartwatch (inteligentny zegarek), inteligentne rozwiązania w domu to dopiero początek. Istnieją również inne miejsca cechujące się zwiększoną samoobsługą.

Czym jest inteligentny hotel?

Inteligentny hotel to doskonały przykład. To możliwość samodzielnej rezerwacji wybranych pokoi przez sieć, ale także samodzielnego meldunku w obiekcie poprzez system meldunkowy w komputerze lub tablecie umieszczonym w miejscu typowej hotelowej recepcji. Takie miejsca cechują się znacznie szybszą obsługą oraz niższymi kosztami utrzymania. Są perfekcyjne dla osób preferujących samodzielny tryb obsługi. Zmniejszona jest tu ilość błędów dokonywanych poprzez czynnik ludzki. Jako właściciele obiektu możemy zadbać w ten sposób o zadowolenie gościa, jego oraz naszą wygodę (sterowanie z każdego miejsca na ziemi!), oszczędności oraz nasze najbliższe oraz dalsze otoczenie. Ekologiczne podejście jest bardzo doceniane i opłacalne.

Inteligentny hotel jako sposób motywacji pracowników?

Rozwiązania takie jak inteligentne oprogramowanie do hotelu nie zastąpi jednak ludzi. Może jednak bardzo usprawnić ich codzienne obowiązki. Dbanie o pracownika może się przyczynić do większej wydajności, a mniejsza ilość godzin w pracy przyczynia się do lepszej jakości wykonywanych zadań. W ten sposób możemy również motywować swoich pracowników, a inteligentny hotel niezwykle szybko okazuje się być dobrym pomysłem. Urlopy wypoczynkowe mogą być bardzo przydatną częścią pracy, a inteligentne rozwiązania zarówno w otoczeniu domowym jak i w hotelach zmieniają nasze podejście do technologii i cyfryzacji.

Category : Oprogramowanie dla usług Tags : ,