Algorytmy Google nie śpią – pozycjonowanie stron internetowych

Algorytmy Google nie śpią – pozycjonowanie stron internetowych

Algorytmy Google nie śpią – pozycjonowanie stron internetowych

Na zeszłotygodniowych targach, które organizowaliśmy wspólnie z moim szwagrem w Międzyzdrojach, prezentowaliśmy powszechnie występujące trendy w świecie marketingu internetowego. Olbrzymia grupa zgromadzonych gości na naszych targach świadczyła o wielkim zainteresowaniu, jakim cieszyły się nasze targi. Zobacz, na jakie tematy rozprawialiśmy.

Przewodni motyw naszej prezentacji

Przewodnim motywem naszego wystąpienia było uświadamianie naszym słuchaczom, iż skuteczna forma zwiększania znaczenia naszej firmy w internecie nie polega jedynie na tworzeniu tak zwanych backlinków do naszej strony głównej w innych sztucznie wygenerowanych blogach, stronach lub landing page’ach. W związku z rozwojem sztucznej inteligencji przeglądarki internetowej Google oraz samej firmy Google, od pewnego czasu prowadzone są czynności i działania w celu eliminowania podejrzanych zjawisk mających miejsce w internecie. Nowe algorytmy oraz wzory matematyczne mają za zadanie wychwytywanie oraz wykorzenianie z przestrzeni internetu takiego contentu, który wygląda nienaturalnie, podejrzanie, niebezpiecznie lub nie wnosi nic i jest wiarołomny.

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie?

Wielu marketerów oraz specjalistów od promocji w internecie wychodzi wciąż z mylnego założenia, iż pozycjonowanie stron internetowych w ogranicza się jedynie do tworzenia tekstów preclowych lub zapleczowych. O tyle, o ile jest to jeden z kroków, który ma za zadanie stanowić podwaliny pod dalszą promocję naszej strony, to musi być on wykonywany z klasą oraz dbałością o detale oraz musi charakteryzować się wartościową treścią, mająca sens i merytoryczny wydźwięk i przekaz. Prowadzone targi oraz szkolenie wywołało żywą dyskusję wśród zgromadzonej publiczności, która raz po raz ochoczo partycypowała w naszym wystąpieniu i dzieliła się z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniem. W najbliższym czasie planujemy odwiedzić kolejne miasta na mapie naszego kraju i starać się w ten sposób edukować wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za marketing i promocję firm w swoim otoczeniu. Zależy nam na oczyszczaniu internetu z głupot i bezwartościowego bełkotu, a także pokazanie, jak powinno wyglądać pozycjonowanie stron internetowych.

Category : Reklama Tags : ,